Moda i rękodzieło – dobre połączenie?

Rękodzieło kieruje się własnymi, odrębnymi zasadami – nie potrzebuje wypływać na wierzch z każdym sezonem, jak w przypadku mody z paryskich wybiegów. Jego ponadczasowa wartość zdecydowanie idzie na korzyść rękodzieła, które choć nie chce być – staje się czymś modnym i pożądanym. Napis handmade umieszczany na większości produktów to niekwestionowany lider, z uwagi na podkreślenie wyjątkowości tego produktu.

Marzysz o ociepleniu przestrzeni? Postaw na odpowiednie dodatki.

Przestrzeń, w której przebywamy i spędzamy gros czasu powinna współgrać ze swoim Właścicielem, mówić tym samym głosem wydobywającym się z głębi Jego duszy. Dlatego zarówno w domu, jak i w obrębie stanowiska pracy powinniśmy otaczać się nie tylko właściwymi osobami, lecz także przedmiotami, które będą dobrze nastrajać i emanować energią od pierwszego wejrzenia. W sztucznych, masowych wystawach próżno szukać oryginalnych bibelotów, które urzekną nie tylko wrażliwe na sztukę oko, jak i serce. W tym celu warto oddać odrobinę cennego czasu na odwiedzenie miejsc z rękodzielniczym zacięciem, gdzie serce do sztuki widać jak na dłoni. W każdej rzeczy znajdziesz zlepek wielu wartości – serca Twórcy, niespotykanych nigdzie indziej materiałów i zindywidualizowanego podejścia do tworzenia. Nie znajdziesz tutaj dwóch identycznych egzemplarzy, dlatego tak łatwo się zakochać się w rękodziele bezwarunkową miłością.

Moda i rękodzieło – dobre połączenie? 1

Rękodzielnicze dekoracje i dodatki – na co warto zwrócić uwagę?

Dopieszczanie przestrzeni, w której spędzamy czas – wolny, zawodowy, edukacyjny – jest uwarunkowane od wysokiej jakości dekoracji. Nie da się ukryć, że własnoręcznie wykonane produkty to świetny dodatek dobrze prezentujący w każdym wnętrzu. Kreatywność, jaka zamknięta jest w nich przyciąga jak magnes.

  • Do najpopularniejszych elementów, jakie upiększą każde wnętrze można zaliczyć obrazy i obrazki – zdobią one ściany wszelkich wnętrz – od przedpokoju po sypialnię. Przy ich wyborze warto kierować się swoim wewnętrznym przekonaniem i zamiłowaniem do danej kolorystyki. W naszym rękodzielniczym świecie są one własnoręcznie malowane i niepowtarzalne, niczym największe dzieła artystów światowych.
  • Małe, zgrabne breloki to dobry sposób na utrzymanie porządku wśród kluczy, pendrive i wszystkich małych rzeczy, które bez tego mogłyby się zagubić. Jednocześnie mają one niepowtarzalne wzory i kształty.
  • Ocieplanie wnętrz jest zarezerwowane dla świec – tworzą one romantyczny klimat, ale również melancholijny nastrój, który skłania do przemyśleń. Świece, które są wykonane z naturalnych składników to dobre rozwiązanie, by w przyjemnej atmosferze oddać swoje wolne chwile za błogi relaks.